Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 2 Prechod na navigáciu vodorovná

Zameranie materskej školy

Už u detí v predškolskom veku sa formuje pohľad na zdravie. Je preto veľmi dôležité, aby koncepcia výchovy a zameranie našej materskej školy k zdravému spôsobu života pomáhala deťom získať také spôsobilosti, ktoré im umožnia skúmať nielen ich súčasné názory a postoje, ale aj pochopiť spôsob, ako vznikajú a menia sa pod vplyvom nových informácií. To je veľká a vážna výzva pre súčasnú modernú školu a stala sa našou hlavnou a najdôležitejšou cestou, ktorou kráčame.

Projektom „Filipovi kamaráti“, ktorý sme vypracovali na základe kníh: „ Filipove dobrodružstvá“ a „ Filipove ďalšie dobrodružstvá chceme prispieť k zlepšeniu zdravotného stavu obyvateľov a zamerali sme sa konkrétne na deti predškolského veku.

Projekt obsahuje sériu prednášok o komplexnosti zdravia pre deti, ktoré boli spracované do kresleného filmového seriálu pre deti pod názvom Bol raz jeden život. Textilná bábka –chlapec Filip formou príbehov pozýva deti do Krajiny zdravia, v ktorej prežil vzrušujúce situácie.

Zámerom týchto pútavých príbehov, umocnených deviatimi obrázkovými malými knižkami, je vzbudiť túžbu detí byť ako kladný hrdina – chlapec Filip, ktorý je zdravý, mocný, čestný, kamarátsky a ochotný pomáhať aj iným pre udržanie ich dobrého zdravia. Ku každej prednáškovej téme v knižke je zobrazený dej.

Obsah projektu pozostáva z deviatich tém , s ktorými sa deti oboznamujú a upevňujú ich prakticky každý mesiac po jednej téme. Na tomto základe je vypracovaný aj celý ŠkVP.

dnes je: 14.10.2019

meniny má: Boris