Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 2 Prechod na navigáciu vodorovná

Podmienky prijatia dieťaťa do materskej školy

Deti sa do materskej školy prijímajú k začiatku školského roka alebo  v priebehu školského roka, pokiaľ je voľná kapacita MŠ. Nástup dieťaťa do materskej školy je v mesiaci september. Prednostne sa prijímajú deti s odloženou povinnou školskou dochádzkou, s dodatočne odloženou povinnou školskou dochádzkou a deti, ktoré dovŕšili piaty rok veku. Ostatné podmienky prijímania detí určí riaditeľ a po prerokovaní s pedagogickou radou školy zverejní na viditeľnom mieste.

Žiadosť o prijatie dieťaťa na predprimárne vzdelávanie rodič obdrží u pani riaditeľky materskej školy, alebo sa dá stiahnuť v dokumentoch na stiahnutie. Po jej vyplnení k nej rodič prikladá potvrdenie o zdravotnom stave dieťaťa. Písomné rozhodnutie o prijatí, resp. neprijatí dieťaťa do materskej školy k začiatku školského roku si rodič po ustnom dohovore osobne vyzdvihne u riaditeľky materskej školy, poprípade bude zaslané poštou.  Pred vydaním rozhodnutia o prijatí dieťaťa do MŠ riaditeľka môže po dôslednom preskúmaní všetkých podkladov a okolností o dieťati rozhodnúť o forme výchovy a vzdelávania – dochádzka celodenná, poldenná, niekoľko hodín v týždni a pod.

dnes je: 14.10.2019

meniny má: Boris